Výstava prací žáků výtvarného oboru

Úvod > O škole > Školní rok > Aktuality > Nové pianino Petrof je předvánočním dárkem klavíristům ZUŠ Uničov

Nové pianino Petrof je předvánočním dárkem klavíristům ZUŠ Uničov

V těchto dnech se nástrojové vPředvánoční dárek žákům ZUŠ Uničov.jpgybavení školy rozrostlo o nový kvalitní nástroj, a to díky Nadaci Karel Komárek Family Foundation. Zakladatelé Nadace manželé Komárkovi se rozhodli věnovat základním školám s rozšířenou výukou hudební výchovy a základním uměleckým školám 8 pianin a 3 klavíry od českého výrobce Petrof, aby pomohli rozvoji mladých hudebních talentů.

Vyhlášené grantové výzvy „Piana do škol“ se zúčastnilo celkem 152 škol, odborná komise z nich vybrala jedenáct, které nástroj od Nadace získají. ZUŠ Uničov patří mezi ně. Pianino PETROF P125 M1 v hodnotě 219.000 Kč již přicestovalo do naší školy a od dnešního dne je k dispozici klavíristům školy. Posláním Nadace Karel Komárek Family Foundation je dodávat lidem odvahu k tomu, aby zodpovědně dokázali rozvíjet svůj potenciál. Velmi se těšíme, že až to situace dovolí, budeme se v sálku školy setkávat na koncertech a společně se zaposlouchávat do tvořivé interpretace našich klavíristů i barevných zvukových odstínů nového nástroje.

Naše velké poděkování a úcta směřuje k manželům Štěpánce a Karlovi Komárkovým a Nadaci Karel Komárek Family Foundation. Projevené podpory si velmi vážíme. ZUŠ Uničov si v letošním roce připomíná 75. výročí svého založení. Nový nástroj bude další příležitostí k hudebním oslavám školy, které pevně věříme, ještě v letošním školním roce zrealizujeme.

Vyhodnocením výzvy však podpora českých škol nekončí. Pro dalších 45 škol, které odborná komise z přihlášených žádostí doporučila, vyhlásila Nadace Karel Komárek Family Foundation veřejnou sbírku. Více informací o tomto projektu se můžete dozvědět na webových stránkách www.pianadoskol.cz.

Projekt Piana do škol vyvrcholí letos ve zlatou adventní neděli 20. 12. 2020 ve 20.00 benefičním koncertem v rámci cyklu #kultura na MALL Tv. Sledovat koncert můžete zde . Společně můžeme podpořit i dalších 7000 nadaných žáčků a desítky učitelů, kteří tolik čekají na kvalitní nástroj.