Plán aktivit

P Ú S Č P S N
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9
2. KONCERT ABSOLVENTŮ
10 11 12
13 14 15 16
Představení žáků LDO a TO NEVĚSTA VĚČNOSTI
17 18
DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ - 18. 5. 2024
19
20
VÝSTAVA ABSOLVENTŮ VÝTVARNÉHO OBORU
21
KONCERT ŽÁKŮ TANEČNÍHO OBORU
VÝSTAVA ABSOLVENTŮ VÝTVARNÉHO OBORU
22
VÝSTAVA ABSOLVENTŮ VÝTVARNÉHO OBORU
23
VÝSTAVA ABSOLVENTŮ VÝTVARNÉHO OBORU
3. KONCERT ABSOLVENTŮ
24
VÝSTAVA ABSOLVENTŮ VÝTVARNÉHO OBORU
ZUŠ OPEN 2024 - VEČER POPULÁRNÍCH MELODIÍ
25
VÝSTAVA ABSOLVENTŮ VÝTVARNÉHO OBORU
26
VÝSTAVA ABSOLVENTŮ VÝTVARNÉHO OBORU
27
PŘIJÍMACÍ ŘÍZENÍ PRO NOVÉ ŽÁKY OD ŠKOLNÍHO ROKU 2024/2025
VÝSTAVA ABSOLVENTŮ VÝTVARNÉHO OBORU
28
PŘIJÍMACÍ ŘÍZENÍ PRO NOVÉ ŽÁKY OD ŠKOLNÍHO ROKU 2024/2025
VÝSTAVA ABSOLVENTŮ VÝTVARNÉHO OBORU
29
PŘIJÍMACÍ ŘÍZENÍ PRO NOVÉ ŽÁKY OD ŠKOLNÍHO ROKU 2024/2025
VÝSTAVA ABSOLVENTŮ VÝTVARNÉHO OBORU
30
PŘIJÍMACÍ ŘÍZENÍ PRO NOVÉ ŽÁKY OD ŠKOLNÍHO ROKU 2024/2025
VÝSTAVA ABSOLVENTŮ VÝTVARNÉHO OBORU
31
PŘIJÍMACÍ ŘÍZENÍ PRO NOVÉ ŽÁKY OD ŠKOLNÍHO ROKU 2024/2025
VÝSTAVA ABSOLVENTŮ VÝTVARNÉHO OBORU
1
VÝSTAVA ABSOLVENTŮ VÝTVARNÉHO OBORU
2
VÝSTAVA ABSOLVENTŮ VÝTVARNÉHO OBORU
Drobečková navigace

Úvod > O škole > Školní rok > Aktuality > Ocenění žáků ZUŠ Uničov v soutěžích

Ocenění žáků ZUŠ Uničov v soutěžích



Ve 3. čtvrtletí školního roku sbírali žáci ZUŠ Uničov nové zkušenosti v soutěžích. Vedle zážitků si přivezli také několik cenných umístění z okresních, krajských i celostátních soutěží.

Soutěže žáků základních uměleckých škol jsou v letošním roce vyhlášeny v oborech Komorní hra s převahou dechových nástrojů, Komorní hra s převahou smyčcových nástrojů, Hra na EKN, Hra na akordeon, Sborový zpěv, Skladba a Kolektivní projev LDO. Žáci ZUŠ Uničov úspěšně reprezentovali školu v okresních i krajských kolech.

V okresních kolech se soutěže zúčastnilo celkem 6 souborů školy v komorní hře (3 dechové a 3 smyčcové) a 2 sólisté ve hře na EKN. Celkem naši žáci získali 6 x 1. místo s postupem do krajského kola a 2 x 2. místo.

Výsledky našich žáků v okresních kolech

 

V krajských kolech naši žáci vybojovali krásná umístění:

Soubory zobcových fléten:

Duo BP - 1. cena s návrhem na postup do ústředního kola 

Lucie Foukalová, Sabina Menšíková (vyučující Věra Turková, Kristýna Somerová)

 

Soubory dřevěných dechových nástrojů:

Klarinetový kvintet - 2. cena

Magdaléna Smyčková, Anna Machalová, Tereza Kyselá, Lukáš Gabriel, Lukáš Strak (vyučující Jan Charfreitag) 

 

Komorní hra s převahou smyčcových nástrojů

Komorní trio  - 1. cena s návrhem na postup do ústředního kola, Mimořádné ocenění za interpretaci skladby Žert Oldřicha Flosmana

Jaroslav Koutný, Sofie Martinková, Dominika Běhůnková (vyučující Alena Zouharová, Petra Frais Šafářová) 

 

Komorní trio - 1. cena s návrhem na postup do ústředního kola

Veronika Vicianová, Monika Smyčková, Monika Hamplová (vyučující Alena Zouharová, Anna Szárazová) 

 

Komorní trio 1. cena s postupem do ústředního kola, Mimořádné ocenění za muzikální projev, Absolutní vítěz krajského kola

Eliška Zámečníková, Hana Doubravová, Ladislav Polách (vyučující Jana Zámečníková, Anna Szárazová) 

 

Soutěžní přehlídka LDO v kolektivním projevu

Soubor LDO "Středověké duo" - Čestné uznání.

 

Reprezentace žáků školy v dalších soutěžích:

Žákyně tanečního oboru Daniela Dorušáková, Sára Lazičová a Anna Mary Sívková ze třídy paní učitelky Iryny Trotsenko reprezentovaly naši školu v celostátní kvalifikační soutěži DANCE WORLD CUP - výsledky žáků ZUŠ Uničov.

Kontrabasisté David Ullmann a Filip Smyčka ze třídy Mgr. art. Barbory Kovářové se zúčastnili mezinárodní kontrabasové soutěže Františka Černého a Jana Geissela v ZUŠ Karla Malicha, Holice a získali 1. a 2. cenu.

Linda Kateřina Heřmanovská ze třídy Mgr. art. Petry Schwarz účinkovala na soutěžní přehlídce ve hře na kytaru Mladé pódium 2023 a ve své kategorii vybojovala umístění ve Zlatém pásmu.

 

Všem žákům a jejich pedagogům gratulujeme a děkujeme za vynikající reprezentaci školy!