Představení žáků LDO a TO NEVĚSTA VĚČNOSTI
ZUŠ OPEN 2024 - VEČER POPULÁRNÍCH MELODIÍ

Úvod > O škole > Školní rok > Aktuality > Ocenění žáků ZUŠ Uničov v soutěžích

Ocenění žáků ZUŠ Uničov v soutěžích

Ve 3. čtvrtletí školního roku sbírali žáci ZUŠ Uničov nové zkušenosti v soutěžích. Vedle zážitků si přivezli také několik cenných umístění z okresních, krajských i celostátních soutěží.

Soutěže žáků základních uměleckých škol jsou v letošním roce vyhlášeny v oborech Komorní hra s převahou dechových nástrojů, Komorní hra s převahou smyčcových nástrojů, Hra na EKN, Hra na akordeon, Sborový zpěv, Skladba a Kolektivní projev LDO. Žáci ZUŠ Uničov úspěšně reprezentovali školu v okresních i krajských kolech.

V okresních kolech se soutěže zúčastnilo celkem 6 souborů školy v komorní hře (3 dechové a 3 smyčcové) a 2 sólisté ve hře na EKN. Celkem naši žáci získali 6 x 1. místo s postupem do krajského kola a 2 x 2. místo.

Výsledky našich žáků v okresních kolech

V krajských kolech naši žáci vybojovali krásná umístění:

Soubory zobcových fléten:

Duo BP - 1. cena s návrhem na postup do ústředního kola

Lucie Foukalová, Sabina Menšíková (vyučující Věra Turková, Kristýna Somerová)

Soubory dřevěných dechových nástrojů:

Klarinetový kvintet - 2. cena

Magdaléna Smyčková, Anna Machalová, Tereza Kyselá, Lukáš Gabriel, Lukáš Strak (vyučující Jan Charfreitag)

Komorní hra s převahou smyčcových nástrojů

Komorní trio  - 1. cena s návrhem na postup do ústředního kola, Mimořádné ocenění za interpretaci skladby Žert Oldřicha Flosmana

Jaroslav Koutný, Sofie Martinková, Dominika Běhůnková (vyučující Alena Zouharová, Petra Frais Šafářová)

Komorní trio - 1. cena s návrhem na postup do ústředního kola

Veronika Vicianová, Monika Smyčková, Monika Hamplová (vyučující Alena Zouharová, Anna Szárazová)

Komorní trio 1. cena s postupem do ústředního kola, Mimořádné ocenění za muzikální projev, Absolutní vítěz krajského kola

Eliška Zámečníková, Hana Doubravová, Ladislav Polách (vyučující Jana Zámečníková, Anna Szárazová)

Soutěžní přehlídka LDO v kolektivním projevu

Soubor LDO "Středověké duo" - Čestné uznání.

Reprezentace žáků školy v dalších soutěžích:

Žákyně tanečního oboru Daniela Dorušáková, Sára Lazičová a Anna Mary Sívková ze třídy paní učitelky Iryny Trotsenko reprezentovaly naši školu v celostátní kvalifikační soutěži DANCE WORLD CUP - výsledky žáků ZUŠ Uničov.

Kontrabasisté David Ullmann a Filip Smyčka ze třídy Mgr. art. Barbory Kovářové se zúčastnili mezinárodní kontrabasové soutěže Františka Černého a Jana Geissela v ZUŠ Karla Malicha, Holice a získali 1. a 2. cenu.

Linda Kateřina Heřmanovská ze třídy Mgr. art. Petry Schwarz účinkovala na soutěžní přehlídce ve hře na kytaru Mladé pódium 2023 a ve své kategorii vybojovala umístění ve Zlatém pásmu.

Všem žákům a jejich pedagogům gratulujeme a děkujeme za vynikající reprezentaci školy!