Plán aktivit

P Ú S Č P S N
1
KRÁSNÉ PRÁZDNINY!
2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4
Drobečková navigace

Úvod > Hudební obor > Oddělení smyčcových nástrojů

Oddělení smyčcových nástrojů

 je pro velký počet zájemců a mimořádné úspěchy chloubou školy. Toto oddělení nabízí individuální výuku všech smyčcových nástrojů – hru na housle, violu, violoncello a kontrabas, dále  hru v souboru i orchestru a pro zkušenější žáky komorní hru.

Především Smyčcový orchestr školy, který má v Uničově již dlouholetou tradici (vznikl v roce 1975), se díky interpretační úrovni svých vystoupení stal reprezentativním tělesem školy i města. Mimořádnou kvalitu potvrzuje nejen na četných koncertech v Uničově a okolí, kde se jeho vystoupení stala nedílnou součástí kulturního kalendáře, ale s úspěchem se představuje též na mnoha dalších místech České republiky. Vysokou úroveň tohoto orchestru pravidelně oceňuje také porota ústředních kol Národní soutěže ZUŠ.  Jedním z největších úspěchů našeho orchestru bylo v minulosti vítězství v rozhlasové soutěži „Concerto Bohemia“.

Oddělení smyčcových nástrojů

V současné době se smyčcový orchestr intenzivně věnuje spolupráci s jihočeskou folkovou skupinou Nezmaři. Žáky i učitele vždy potěší hojná účast publika, jež svým potleskem vestoje oceňuje výjimečnou atmosféru většiny společných koncertů. Odměnou pro učitele  je také stálý zájem bývalých žáků o hostování v tomto orchestru.

Žáci smyčcového oddělení získávají vavříny i v oblasti sólové a komorní hry. Vynikající renomé   tradičně obhajují v interpretačních soutěžích, kde dosahují úspěchů zejména v oblasti komorní hry, což dokladují přední umístění v krajských a ústředních kolech soutěží ZUŠ.

Ke specifickým aktivitám oddělení patří Regionální přehlídka smyčcových duet, kterou pořádáme již od roku 1985. Po celou dobu si toto setkání žáků a pedagogů udržuje řadu příznivců. Ti nás každoročně v květnu navštěvují, aby mezi sebou soutěžili a společně muzicírovali. Závěrečná skladba přehlídky, v níž účinkují všichni soutěžící pod taktovkou dirigenta, je vždy očekávaným společným dárkem i zážitkem zúčastněných mladých muzikantů.

Oddělení smyčcových nástrojů

 

Pozvánka ke studiu - videoprezentace oddělení smyčcových nástrojů

 

Oddělení smyčcových nástrojů disponuje velmi dobře vybavenou nástrojárnou. Žákům půjčujeme nástroje všech velikostí.