Plán aktivit

P Ú S Č P S N
27 28 29 30 1 2 3
4 5
ČLENSKÁ SCHŮZE SPOLKU RODIČŮ A PŘÁTEL ZUŠ UNIČOV
6
ČLENSKÁ SCHŮZE SPOLKU RODIČŮ A PŘÁTEL ZUŠ UNIČOV
7
ČLENSKÁ SCHŮZE SPOLKU RODIČŮ A PŘÁTEL ZUŠ UNIČOV
8
ČLENSKÁ SCHŮZE SPOLKU RODIČŮ A PŘÁTEL ZUŠ UNIČOV
9
ČLENSKÁ SCHŮZE SPOLKU RODIČŮ A PŘÁTEL ZUŠ UNIČOV
10
ČLENSKÁ SCHŮZE SPOLKU RODIČŮ A PŘÁTEL ZUŠ UNIČOV
11 12 13 14 15 16
VÁNOČNÍ KONCERT ZUŠ UNIČOV
17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
Drobečková navigace

Úvod > Hudební obor > Oddělení klávesových nástrojů

Oddělení klávesových nástrojů

nabízí výuOddělení klávesových nástrojůku ve studijních zaměřeních  Hra na klavír a Hra na elektronické klávesové nástroje. Vzhledem k celkovému počtu žáků i pedagogů patří ve škole mezi největší a vzhledem k dosaženým výsledkům také k nejúspěšnějším.

Žáci oddělení pravidelně účinkují na školních koncertech, účastní se regionálních i celostátních přehlídek a soutěží a tvoří i vlastní hudební a mezioborové projekty. V největší míře se věnují sólové hře, ale cenné interpretační zkušenosti získávají i v  různých komorních seskupeních. Zkušení a zběhlí hráči mohou spolupracovat i s žáky dalších oddělení při hře v komorních souborech a orchestrech.

Více než patnáctiletou tradicí oddělení je organizace klavírních kurzů. Termín v podzimních prázdninových dnech je příležitostí pro krásná a inspirativní setkání klavíristů různých věkových kategorií, od dětí až po dospělé.

Dalšími specifickými aktivitami oddělení jsou tematické podvečery. Mezi nejzajímavější projekty patří ty, které pořádáme společně s jinými obory. Takový byl např. Večer tance ve spolupráci s tanečníky nebo  komponovaný večer Z pohádky do pohádky realizovaný s žáky literárně-dramatického oboru. Velký úspěch měl i samostatný podvečer klávesových nástrojů věnovaný středoevropským skladatelům My a naši sousedé nebo Hudební podvečer filmových melodií. Cílem všech projektů je umožnit co největšímu počtu žáků  realizovat se a uplatnit získané hudební znalosti v širších souvislostech.

Zajímavou zkušeností pro klavíristy jsou hudební setkání s žáky přátelských ZUŠ. Oddělení klávesových nástrojů spolupracuje s olomouckými školami ZUŠ Iši Krejčího a ZUŠ „Žerotín“, výjimečné zážitky přináší výlety a společné koncerty se žáky ZUŠ Bedřicha Smetany v Karviné a ZUŠ Vladislava Vančury Háj ve Slezsku.

Žáci oddělení v minulosti opakovaně velmi úspěšně reprezentovali školu v sólových i komorních soutěžích. Největší důraz klademe na účast v Národní soutěži ZUŠ, která svým postupovým klíčem od školních až po ústřední kola nabízí možnost účasti a porovnání se s vrstevníky většímu počtu žáků. Ve hře na klavír, keyboard i v komorní hře se naši žáci v uplynulém období probojovali až do národních kol, ve kterých dosáhli významných úspěchů. Mimořádné zkušenosti, zážitky i ocenění získali naši klavíristé také v dalších celostátních a mezinárodních soutěžích, jako např. Novákova Kamenice, Prague Junior Note, Mozart opět v Olomouci – sólová hra, Per quattro mani v Praze a Čtyři ruce na klávesách v Karlových Varech, Dvořákův Lipník – čtyřruční hra, Karel Ditters z Dittersdorfu a hudební klasicismus – komorní hra. Keyboardisté zase sbírali ocenění na celostátní soutěžní přehlídce Nová konfrontace v Karviné a na soutěžní přehlídce s mezinárodní účastí v Povážské Bystrici.

Vyvrcholením studia žáků naší školy je vystoupení na absolventském koncertě. Naším záměrem je dovést každého žáka oddělení k tomuto cíli a současně mu umožnit realizovat se podle jeho zájmu a preferencí. Absolventy směřujeme k aktivnímu prožívání a provozování hudby i po skončení docházky do naší školy.

 

 Pozvánka ke studiu - videoprezentace oddělení klávesových nástrojů