Představení žáků LDO a TO NEVĚSTA VĚČNOSTI
ZUŠ OPEN 2024 - VEČER POPULÁRNÍCH MELODIÍ

Úvod > Hudební obor > Oddělení dechových a bicích nástrojů

Oddělení dechových a bicích nástrojů

S bohatou nabídkou široké škály dechových a bicích nástrojů patří k největším oddělením školy. Pod vedením zkušených pedagogů vyučujeme hru na zobcovou a příčnou flétnu, hoboj, klarinet, saxofon, trubku, tenor, baryton, lesní roh, pozoun, tubu a bicí nástroje. Kromě sólové a komorní hry, ve kterých získali naši žáci několik mimořádných  soutěžních ocenění (1. a 2. místa v ústředních kolech Národní soutěže ZUŠ), se aktivita oddělení soustřeďuje zejména na činnost Dechového orchestru.

Oddělení dechových a bicích nástrojů

Ten působí na škole již od roku 1957, prošel několika generačními výměnami a svoji veřejnou aktivitou vždy výborně prezentoval naši školu. V posledních deseti letech se Dechový orchestr ZUŠ Uničov stal i významným reprezentativním tělesem města a Olomouckého kraje. Kromě pravidelného vystupování v uničovském regionu účinkoval na pódiích v dalších městech naší republiky, na Slovensku, v Polsku, Německu, Francii, Belgii a Chorvatsku. Zúčastnil se několika prestižních mezinárodních festivalů v Evropě, kde získal nejen vynikající umístění a renomé, ale i cenné zkušenosti z koncertních vystoupení v atraktivních sálech a prostorách a také  neopakovatelné zážitky z hudebních workshopů  a neformálních společenských setkání.

Pozvánka ke studiu:

Videoprezentace oddělení dechových nástrojů

Co budete ke studiu potřebovat?

Žáci studijního zaměřen Hra na zobcovou flétnu musí mít zakoupen vlastní nástroj a notový materiál, výběr vhodného nástroje i literatury doporučí učitelé.

Žákům studujícím hru na dechové nástroje nabízíme v počátcích studia možnost výpůjčky dřevěných a žesťových nástrojů ze školní nástrojárny (příčná flétna, klarinet, trubka, lesní roh, tenor, baryton, pozoun, tuba). Po 3 letech výuky učitelé doporučují pořízení vlastního nástroje.

Žáci studijního zaměření Hra na bicí nástroje potřebují v počátcích výuky vlastní paličky a bicí soupravu, o pořízení cvičebního setu je vhodné poradit se s učitelem. Bicí soupravu je možné v prvním roce studia také zapůjčit ze školní nástrojárny.