TO NEJKRÁSNĚJŠÍ Z BÍDNÍKŮ

Úvod > O škole > Školní rok > Aktuality > Mimořádná ocenění žáků ZUŠ Uničov

Mimořádná ocenění žáků ZUŠ Uničov

MIMOŘÁDNÁ OCENĚNÍ žáků ZUŠ Uničov

Žáci hudebního oboru ZUŠ Uničov dosáhli v prvních měsících letošního školního roku na několik cenných úspěchů.

DAVID ULLMANN, kontrabas (vyučující Mgr. art. Barbora Kovářová)

V pondělí 11. října 2021 se v sále Pegasus Regionálního centra Olomouc uskutečnilo slavnostní vyhlášení ocenění Talent Olomouckého kraje. Tuto výzvu na podporu talentované mládeže i škol a školských zařízení, které se péči o talentované a nadané žáky systematicky věnují, vyhlašuje každoročně Olomoucký kraj v pěti oborech - humanitním, přírodovědném, technickém a dovednostním, uměleckém a sportovním. Na základě mimořádných soutěžních úspěchů proměnil nominaci na ocenění v  uměleckém oboru také žák ZUŠ Uničov David Ullmann ze třídy Mgr. art. Barbory Kovářové, a to za soutěžní výsledky dosažené v loňském školním roce - 2. místo v Mezinárodní interpretační soutěži Františka Černého a Jana Geissela ve hře na kontrabas a vítězství v krajském kole celostátní soutěže ve hře na smyčcové nástroje „O cenu společnosti AKORD KVINT“, která se konala pod záštitou Umělecké rady ZUŠ ČR.

Talent Olomouckého kraje.jpg

HANA DOUBRAVOVÁ, flétna (vyučující Martina Koppová, DiS.)

Dalším významným úspěchem žáků školy je aktivní účasti v Akademii MenART. Stipendijní Akademie MenART podporuje vyhledávání a rozvoj mladých talentů a nabízí inspiraci pedagogům, kteří se jejich výuce věnují. V loňském školním roce si příležitost pracovat ve třídě mentora Jana Ostrého, vynikajícího sólisty a vyhledávaného pedagoga hry na příčnou flétnu, vydobyla žákyně školy Hana Doubravová společně se svou vyučující Mgr. Lucií Skalickou. Jako úspěšná absolventka Akademie MenART obdržela Hana Doubravová nabídku účinkovat na koncertě absolventů a vystoupila v programu stipendistů dne 3. října 2021 na zámku v Litni u Prahy. Pro letošní školní rok byla do stipendijního programu Akademie MenART vybrána další žákyně ZUŠ Uničov, flétnistka Hedvika Smyčková, která také získává velmi cenné zkušenosti ve třídě mentora Jana Ostrého.

DSC02017.jpg

VERONIKA VICIANOVÁ, housle (vyučující Alena Zouharová)

V pátek 22. října 2021 se Veronika Vicianová, žákyně ze třídy paní učitelky Aleny Zouharové, zúčastnila  Mezinárodní houslové soutěže PhDr. Josefa Micky konané pod záštitou houslového virtuosa Václava Hudečka v Praze. V konkurenci vynikajících mladých houslistů z České republiky, Polska a Rakouska se ve své kategorii umístila na krásném 3. místě. Blahopřání patří také paní učitelce Haně Blahové za muzikální a citlivý houslový doprovod.

Foto houslová soutěž Josefa Micky.jpeg

Našim žákům a učitelům děkujeme za vynikající reprezentaci školy a přejeme hodně dalších úspěchů a inspirativních setkání!